Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Başkalarına anlatıp seyredecek durumda değiliz.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, deprem bölgesinde 50 bine yakın Diyanet çalışanının çalıştığını belirterek, “Kürsüleri, hutbeleri başkalarına anlatacak, seyredecek durumda değiliz” dedi.

Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından online olarak düzenlenen ‘TDV Yeterlilik Buluşmaları’ programına katıldı. TDV Genel Müdürü İzani Turan ve Ankara Müftüsü Hasan Çınar’ın da yer aldığı programda Erbaş, Ankara genelinde din görevlileri ve TDV gönüllülerine hitap etti. Erbaş, “Ramazan ayı gerçekten tüm güzelliğiyle geldi. Rahmet günlerini idrak ediyoruz. Ankara’nın manevi mimarları olarak Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içindeyiz. Sizler gerçekten iftihar kaynağısınız. vaazlarınız, vaazlarınız ve cami dışındaki etkinliklerinizle cumhurbaşkanlığımız ve milletimiz.”

Erbaş, depremlerde din görevlileri ve vakıf gönüllülerinin milletin kalbindeki yerlerinin ne kadar büyük olduğunu gördüklerini belirterek, “Tarihte kısa sürede iki büyük depremle karşılaşmadık. Milletimizin yaşadığı bu büyük felakette en yakınlarından biri.Biz her zaman diyoruz ki;Ölene kadar milletimizin yanındayız,vefatından sonra da yanındayız.Ruhlarına okuduğumuz hatimlerden,sevdiğimiz dualara kadar. yakınları için yaptığımız yardımlara” dedi. Allah hepinizden, hayırlı olmaya çalışan memurlarımızdan ve vakıf çalışanlarımızdan razı olsun.” Âyet-i kerime’ye istinaden Erbaş, şöyle konuştu:

“Kürsülerden, vaazlardan başkalarına anlatıp seyredecek durumda değiliz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu